Nar-Anon

ناراتین چیست؟ 

ناراتین برای نوجوانانی است که تحت تاثیر اعتیاد فرد دیگری قرار گرفته اند و بخشی از برنامه ی نارانان است ( جلسات ناراتین بسته است، مگر با اجازه ی خود اعضاء گروه)

ناراتین می تواند برای کسانی که نزدیک ترین افراد به معتاد هستند دری به سوی صلح و آرامش باز کند
ناراتین جایی است که در آن در مورد اینکه چطور می توانیم راه بهتری برای زندگی پیدا کنیم صحبت می کنیم
ناراتین یک برنامه دوازده قدمی است برای نوجوانانی که نزدیکان و دوستان معتاد هستند

درباره ی جلسات ناراتین :

جلسات معمولا هفتگی برگزار می شود
برای عضویت به سادگی در یک جلسه حاضر شوید
هیچ شهریه یا حق عضویتی ندارد
جلسات جای امنی برای مشارکت است
جلسات به طور معمول یک ساعت و نیم طول می کشد

هدف برنامه:
 
هدف برنامه کمک به دوستان، اعضای خانواده یا خویشاوندان افراد معتاد است و فرقی نمی کند که فرد معتاد پاک باشد یا هنوز مصرف کند.
اعضای ناراتین تجربه، نیرو، امید و راه حل های خود را با یکدیگر مشارکت می کنند. عضویت در انجمن ناراتین داوطلبانه است و اعضای آن گذشته از تفاوت های زندگی شخصی خود با یکدیگر دردهای مشترکی دارند که همان دردهای مشترک آن ها را به هم پیوند داده و باعث شده جلسات را راه اندازی و حمایت کنند.
این برنامه مسیر یک زندگی معنوی را به ما نشان می دهد و به هیچ گروه مذهبی و سازمان دولتی وابسته نیست. ما عقیده ای خارج از برنامه در مورد موضوعات خارجی نداریم و نـام مـا هرگـز وارد مـسائل اجتماعی نمی شود. شما می توانید در یک گروه ناراتین حامی پیدا کنید. ناراتین برای اعضای نوجوان می باشد. اگر گروهی در نزدیك شما نیست ، با یكی از اعضای گروه نارانان صحبت كنید تا از آنها بپرسید آیا می توانند یك گروه ناراتین راه اندازی کنند.

با شرکت در جلسات،  به آرامش خاطر و امید به راهی بهتر برای زندگی  دست می یابید.اینکه یاد بگیریم راه های موثرتری برای کنار آمدن با این بیماری وجود دارد رهایی بزرگی است.  ما می توانیم آزادانه آنچه در ذهن و قلبمان است بگوییم.

ما برای حفظ گمنامی فقط از نام کوچک استفاده می کنیم. مطمئن باشید اسم ها و مشارکت های اعضاء  در خارج از جلسات بازگو نمی شوند. اگر راحت تر هستید ابتد می توانید مشارکت نکنید اما همیشه می توانید بعد از جلسات سئوالات خود را بپرسید. احساس شما را درک می کنیم .  اینکه یاد بگیریم راه های موثرتری برای کنار آمدن با این بیماری وجود دارد رهایی بزرگی است. ما دیگر تنها نیستیم

جلسات مجازی ناراتین

لینک جلسات مجازی( غیرحضوری) منطقه جنوب ایران در نرم افزار فیری کنفرانس

ناراتین پسران


شنبه ساعت 19:00-20:30در نرم افزار فیری کنفرانس

لینک جلسه: 

 https://join.freeconferencecall.com/naratinnaratinpesaran


ناراتین دختران( ترنم بهار)

سه شنبه ساعت 19:00 الی 20:30 در نرم افزار فیری کنفرانس

لینک جلسه: 
برای دریافت لینک جلسه لطفا با حامیان جلسه تماس بگیرید
لیلا 00447707403656
نرگس 09195833771

برای اطلاعات بیشتر با این ایمیل با ما در ارتباط باشید : Naranon.sr.iran@gmail.com

info

ما دوست داریم صدای شما را بشنویم

اگر موردی برای به اشتراک گذاشتن دارید ، شما یا حامی جلسه ی شما می توانید آن را به ایمیل منطقه  ارسال کنید. mantaghejonubiran@gmail.com(ارسال تمام نوشته های اعضای ناراتین با حفظ گمنامی اعضاء  خواهد بود). اگر ترجیح می دهید نامه و فرم ارسال کنید ، می توانید آن را به آدرس پستی ما که در صفحه تماس با ما درج شده، پست کنید.

برای اعضای نوجوان، خانواده یا دوستان نگران

narateen

اگر مدرکی پیدا کرده یا به  یکی از نزدیکانت شک کرده ای که مشکل مواد  دارد، ما در ناراتین احساس شما را درک می کنیم. به خاطر داریم  وقتی متوجه شدیم یکی از اعضای خانواده یا دوست گرفتار مواد شده احساس تنهایی ، ترس و سردرگمی می کردیم. کمتر کسی مثل ما این مسئله را درک می کند. 
بعضی از ما تا مدتی سعی کردیم بدگمانی  خود را نادیده بگیریم. همچنین به خاطر چیزی که ممکن بود اتفاق بیفتد می ترسیدیم سوا های خود را بپرسیم . هر چقدر وضعیت بدتر می شد ما عصبانی تر می شدیم. به نظر نمی رسید تقلاهای ما برای کمک،  اوضاع را بهتر کند .بیشتر ناراحت و ناامید می شدیم.

با آمدن به ناراتین یاد می گیریم اعتیاد به مواد یک بیماری است. تقصیر ما نیست که دوستان یا بستگان ما معتاد شدند. ما مسئول کارهای آنها نیستیم. معتادان نیاز به کمک دارند همان طور که ما نیز نیاز داریم. برای معتادانی که در جستجوی کمک هستند ، برنامه های بهبودی وجود دارد. همچنین برای ما نوجوانان که خواهر، برادر ، فرزند یا دوست یک معتاد هستیم، ناراتین اختصاص داده شده است.

در سراسر جهان جلسات هفتگی ناراتین  برگزار می شود. شما را تشویق می کنیم که در جلسات ما شرکت کنید. چون این یک برنامه بر اساس گمنامی است ، ما فقط از اسم کوچک خود استفاده می کنیم. هیچ ورودی یا شهریه ای دریفت نمی شود یا هیچ تعهدی برای حضور در جلسه گرفته نمی شود. مجبور نمی شوید صحبت کنید اما می توانید بعد از جلسه سوال های خود را بپرسید. ما احساس شما را درک می کنیم. اینکه یاد بگیریم راه های موثرتری برای کنار آمدن با این بیماری وجود دارد رهایی بزرگی است. ما دیگر تنها نیستیم.

info

منابع ناراتین

info

حمایت در ناراتین

ناراتین بخشی از  گروه های جهانی خانواده های معتادن گمنام( نارانان) است که یک برنامه 12 قدمی خود یاری است. از نوجوانانی که تحت تأثیر سوء  مصرف مواد مخدر یکی از اقوام یا دوستانشان قرار گرفته اند حمایت می شود و امید می دهد. ناراتین برای نوجوانانی است که برادر ، خواهر ، فرزند یا دوست یک معتاد هستند. در این برنامه ، نوجوانان می آموزند که اعتیاد یک بیماری است. آنها مسئول اعمال معتاد نیستند. نوجوانان از طریق شرکت در جلسات،  ضمن دستیابی به آرامش خاطر و امید به راهی بهتر برای زندگی ، روش های موثر کنار آمدن با دیگران را می آموزند.

گروه های ناراتین توسط اعضای باتجربه نارانان راه اندازی و حمایت می شوند. جوانان می توانند  بدون ثبت نام قبلی در این  گروه ها شرکت کنند. هیچ گونه هزینه و حق عضویتی دریافت نمی شود. از آنجا که این یک برنامه گمنام است ، فقط از نام کوچک استفاده می شود. از آنجا که گمنامی هر آنچه در جلسه گفته می شود حفظ می شود و اینجا یک فضای امن است، اعضا آزاد هستند بدون هماهنگی و مقدمات قبلی وارد جلسات شوند و آنچه را که در ذهن و قلب آنها است بیان کنند. اعضای ناراتین با به اشتراک گذاشتن تجربه ، نیرو و امید خود به یکدیگر کمک می کنند.